Respektovat jakýkoliv zákon ?

Vážení, v masmédiích se vedou nekonečné diskuse o tom, zadali bychom měli zákony respektovat či nikoliv. Dále se často setkávám s názorem, že pokud se něco odsouhlasí většinou, je to správné a respektující těchto nařízení pak mají pocit, že konají správně.
Můj pohled na věc je tento:
Stalo se jednou jednomu z anglických králů, když ještě byl hochem, že chtěl při hostině něco říci. Vychovatel mu dal na srozuměnou, že má mlčet a mluvit jen, až bude tázán. Podle vychovatelské litery to bylo správné. Po chvílí se vychovatel zeptal: "Co jste chtěl říci?" Princ: "Teď už nic." Po kratším naléhání princ odpověděl: "Měl jste housenku na salátě, teď už jste ji snědl."
Přátelé, všechno na světě podléhá jasným zákonitostem. Kvalita "výstupu" je závislá na kvalitě "vstupu". Po stlačení klávesy A na klávesnici (vstup) se nám na monitoru objeví písmeno A (výstup). Naše každodenní rozhodování a činnosti jsou vlastně mačkáním určitých kláves, naše štěstí a spokojenost je to, co se objevuje na monitoru bez ohledu na to, zdali zákon respektujeme či nikoliv. Zákon dobrý bychom měli určitě respektovat, zákon, který je namířen proti nám, bychom zcela nepochybně neměli respektovat. Protože může nastat situace, že sice budeme respektovat zákon, ale zničíme život sobě a svým bližním (v lepším případě budeme jíst housenky), stejně jak se stalo mnoha nemyslícím nejen německým lidem, kteří podpořili fašismus a tím přišli o své nejbližší a nakonec zaplatili svými životy.
Lidstvo se po staletí systematicky ničí nejen válkami a lidé jsou konfrontování dříve nebo později s utrpením a strádáním jenom proto, že odmítáme porozumět souvislostem mezi tím, co děláme a tím, co je nám děláno a nakonec z lenivosti a na základě našich špatných vlastností volíme ty klávesy, které zobrazují na monitorech naši zkázu a bolest.
Přeje hezký den MK.


* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *