O vztazích aneb přibližujeme se nebo se vzdalujeme?

Mnozí z nás se jistě nejednou zamysleli na tím, proč se nám někdy nedaří komunikace s našimi blízkými a co bychom měli dělat, aby se okolí k nám chovalo více hezky. V projevu chování k nám se do určité míry zrcadlí stav sympatie či nesympatie druhé strany vůči nám. Lidem se přibližujeme a jsme více oblíbení tehdy, když děláme věci, které jim způsobují radost a potěšení, vzdalujeme se čili ztrácíme jejich přízeň tehdy, když je zraňujeme. Řešení, jak zkvalitnit naše vztahy je velmi jednoduché, a všem ho doporučuji začít čím nejdříve praktikovat:

Každou sobotu (to se dělá většinou doma týdenní úklid) nebo v jinou pravidelnou dobu se "sejít" např. u kávy a položit druhé straně tyto dvě základní otázky:
1)Kterou svou činností či chováním si ti vzdaluji,
2)Kterou svou činností či chováním si ti přibližuji?

Od tohoto okamžiku máme v rukou mocný nástroj, jak měnit chování druhé strany vůči nám tj. jak to dělat, aby nás měli rádi a nehonili nás s vidlemi po zahradě...
Častokrát se nám nelíbí, jak se k nám chovají naší blízcí a přitom netušíme, že je to proto, že svým chováním vzdálenosti mezi oběma stranamy zvětšujeme. Samozřejmě, že i druhá strána nás může "mlátit klackem po hlavě" a tím ztrácet naši přízeň.
Veselou mysl přeje MK.


* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *