Láska klíčem k našemu štěstí?

Na tváři mladíka vyhlížejícího z okna vlaku byly hluboké vrásky, vyryté ve vězení. Znovu tu dobu prožíval a litoval jí. Kolem rychle ubíhaly zelené pahorky a v dálce už rozeznával své rodné město. Cítil, jak se mu svírá hrdlo. Připadal si jako ve snu. Poslední tři roky prožil jakoby v mlžném oparu. Jak to mohl udělat? Jeho zločin přinesl rodičům takovou hanbu! Jak by mu mohli odpustit? A vlak se zatím stále blížil k místu, které bývalo jeho domovem - předtím. Když rodičům psal, prosil je, aby mu dali znamení, kdyby snad v sobě našli sílu odpustit mu. Prosil, aby na starý dub na dvorku uvázali nějakou stuhu. Chtěl je jenom ještě jednou uvidět a pak jet dál, aby je uchránil od další hanby a bolesti. Za pár minut to bude vědět. I když chtěl, nedokázal se přimět k tomu, aby vyhlédl z okna. Co udělá, když tam ta stuha nebude?
"JSTE V POŘÁDKU, CHLAPČE?" Cestující na protějším sedadle si nemohl nevšimnout napětí na jeho tváři. "MŮŽU PRO VÁS NĚCO UDĚLAT?"
"Ano", odpověděl. "Víte... hned za zatáčkou je velký dub. No, možná se vám to bude zdát divné, ... ale mohl byste mi říci, jestli na něm není nějaký kus látky? Já .... prostě se nedokážu podívat sám".
Muž přikývl, a když vlak projel zatáčkou, začal se usmívat. "Je tam?" ptal se mladík. "Vidíte nějakou stuhu?"
MUSÍTE SE PODÍVAT SÁM, CHLAPČE. JINAK TOMU NEUVĚŘÍTE."
Mladík pomalu zvedl hlavu a nevěřícně zíral na dub, celý rozkvetlý barevnými stuhami, které vlály z každé větve. A u plotu stáli muž a žena a mávali na vlak, který přivážel milovaného syna.

vyňato z prací Billa Brighta

Vážení přátelé, neslyšel jsem krásnější příběh, který by popsal pravdivěji reálnou situaci každého človíčka na zemi. Sebeúspěšnější a sebevzdělanější člověk stejně jako ten nejbídnější človíček jsou v jedné věci na tom stejně - oba dva miluje náš nebeský otec - stvořitel celého vesmíru. Posílá k nám svého milujícího syna Ježíše, vybaveného láskou k človíčku a mocí božskou. Říká nám, že o cokoliv ho požádáme, to nám dá. Náš život může být jeden velký Ježíšův zázrak měnící náš život. Obrácením k Ježíši končí náš věčně nespokojený život. Janovo evangelium je soubor nádherných myšlenek, které Ježíš vyslovil.
Výsledky jeho práce jsou božské: vyléčené nevyléčitelné nemoci ze dne na den, vyléčení nevyléčitelní narkomani ze dne na den, vyléčení nevyléčitelní alkoholici, záchrany rozpadajících se rodin atd. Ježíš Kristus je naše jistota, dej Bože, abychom to pochopili a konečně začali hledat jeho poselství.

MK.


PS: Článek někomu pošlete, třeba tím někomu zachráníte život....

* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *