Proč děláme to, co nám škodí a nikoliv to, co nám prospívá a jak na to vyzrát?

Vážení, dovolte, abych vám odhalil a popsal tajemství - návod, jak dojít ke šťastnému životu. Pro mnohé to bude znít jako utopisticko-fantasmagorická hypotéza, přesto jsem přesvědčen, že je to věc pravdivá a jiné cesty ke štěstí bohužel není.
Lidský tvor je zvláštní v tom, že ačkoliv ví dobře, že mu určité aktivity přinesou újmu, přesto se do nich vrhá a nemá sílu se tomu vzepřít. Případem budiž notorický kuřák, který ví, že mu kouření leze do peněz a do zdraví, ale přesto nemá sílu si nezapálit další cigárko. Zkrátka a dobře, člověk denně dělá věci, o kterých ví, že ho k lepšímu životu nepřivedou, ale nemá sílu se tomu vzepřít a nemá sílu dělat to, co by mu prospívalo.
Příčinou toho je, že lidský tvor je "infikovaný" zlem, se kterým vede marný boj, nakonec mu podléhá a život končí nikoliv s radostí a s tancem (jestliže nám zbudou síly), ale s pocitem marností a lidského zoufalství.

Jak už bylo uvedeno někde jinde, celý vesmír je "prosycen" vesmírnou inteligencí, která je sílou tvořivou a uvádějící vše do funkčností a praktičností. Jsou ovšem "výrobky" této tvořivé síly, které využívají vlastnosti "vše je dovoleno" a jdou proti této síle. I člověk má tuto možnost. Jelikož naše lidské JÁ obsahuje destruktivní program, jediný způsob, jak z kola ven, je nenechat vládnout nad námi naše JÁ, které to s námi nemyslí moc dobře, ale podřídit naše JÁ síle, která v sobě tuto destrukci nemá, která to s námi myslí dobře a která nás ochotně povede životem.
Tato sílá je prezentována právě zmíněnou tvořivou energií, kterou někteří fyzici označují jako tachyonová energie. Tato energie nás vyvede ze "zakletí" jedině tehdy, jestliže se rozhodneme vědomě, že nikoliv mé JÁ bude šéfikem mého života, ale právě tato síla. Jestliže se necháme řídit naším JÁ, budeme kouřit, ačkoliv budeme dobře vědět, že rakovina nám šahá po krku....
Jak to prakticky provést?
Návodem nám budiž manuál našeho nebeského tatíčka, kde je psáno:
"Amen, amen, pravím vám, kdo slyší mé slovo a věří tomu, který mne poslal, má život věčný a nepodléhá soudu, ale přešel již ze smrti do života” Janovo evangelium 5,24.

Mějte se hezky a máte šanci...
Váš MK.

Vaše reakce autorovi článku


* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *