Svědomí? Děkuji, nemáme.

Přátelé, určitě jste se někdy zamysleli nad tím, že horší část lidstva, tj. ta, do které my nepatříme??!!, nemá výčitky svědomí a veškeré křivárny dělá s klidným srdcem, aniž by mrkla okem. Jak již bylo řečeno dříve, každá lidská činnost něco způsobí, někdy je to sklizeň sladkého ovoce, jindy ovoce hořkého. Lidský život je jako plavba na lodičce, někteří se k vlastnímu plavidlu chovají moudře a loďku lepí, spravují a chovají se k ní šetrně, jiní s klidným srdcem zkoušejí na své loďce novou vrtací soupravu, protože si myslí, že jsou svobodní a že je třeba vyzkoušet všechno. Má člověk výčitky svědomí, když navrtává svou loďku a vzápětí je překvapený, že ono se to nějak potápí?

Nezávisle na našem svědomí funguje řád světa podle jasně stanovených pravidel. Lidstvo bohužel bývá systematicky klamáno v návodu, jak ke štěstí dojít. Příklad: Televizní obrazovky líčí, že hrdina a tudíž ten, který ke štěstí dojde, je ten, který umí vydělat peníze tak, že je někomu sebere a přitom se nedá chytnout. Človíček odchovaný touto ideologií bohužel nemá výčitky svědomí a když se mu takovýto obchod podaří, cítí se hrdinou, ovšem jen do okamžiku, než ho někdo vstrčí za mříže. Pak se cítí podvedený a nespravedlivě potrestaný. V současnosti je kolem hodně "úspěšných", kteří šíří tyto lži-návody kolem. Naše děti za krátký čas pochopí, že něco ukrást a nenechat se přitom chytnout je vlastně hrdinský čin. Přestávají mít schopnost rozlišit, co je lepení lodě a co je navrtávání děr. Dospělý člověk je bohužel ten, který rozhoduje o budoucím zoufalství našich potomků postrádajících svědomí, tj. schopnost cítit, že to, co človíček dělá, není k jeho dobru, nýbrž k jeho zkáze.

Co bychom měli naše děti učit? Jak svět doopravdy funguje! Pohádky Boženy Němcové, jenž popisují, kam člověka zavede lidská chamtivost a hloupost. Jestliže překonáme vrozený odpor k Bibli, máme před sebou moudrost-poučení pro celý život.

Nebeský otec nás nabádá k tomu, že jediný způsob, jak si nepotopit naši loďku, je láska a práce pro naše bližní i pro ty vzdálenější bližní. Varuje nás však, že vyčůranost, egoismus a láska jenom k sobě nás přivede k zoufalství. Jestliže chceme, aby nás naše děti jednou neproklínaly, učme je boží moudrosti. Stojí to za tu námahu, ke lži buďme nekompromisní...

Pěkný den, MK.


PS: Článek někomu pošlete, třeba tím někomu zachráníte život....

* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *