Spolknul jsem to i s navijákem.

Příteli, představ si situaci, jsi rybka, spokojeně si plaveš ve vodě a najednou dostaneš chuť na nějakou svačinku. Náhle zčistajasna před tebou kde se vzal, tu se vzal, chutný párek v rohlíku s kečupem v podobě žížaly. Moc nepřemýšlíš a CHŇAP. Ale ouha, žížala je na háčku. Neprokouknul jsi lest a ... stojí tě to život. Poučení do života, které ti je nanic pokud ti rybář nedá svobodu je, že když člověk nezná pravdu o věcech zásadních, stojí ho to život.

Jsem přesvědčen, že už jsem skočil v životě na hodně takových háčků, jeden z nich byl určitě háček - teorie vzniku člověka a veškeré živé i mrtvé hmoty kolem nás bez "informace-geniální myšlenky-superpředstavy" tj. bez Božího zásahu.

S odstupem času se mi zdá přijmutí evoluční teorie vzniku světa stejné, jako když člověk dojde k autu, odstřihne z něho kus nárazníku, udělá metalografický rozbor včetně zjištění stopových prvků, jenž mají dlouhý poločas rozpadu, mrkne se kolem, čemu je to auto podobné a udělá tento závěr: Auto vzniklo před 5 miliardami roků samo od sebe bez zásahu inteligence z obyčejného šutru. Přece člověk není blbý a vidí, že kulatý valoun je podezřele podobný tvaru karosérie a metalografický rozbor mluví jasnou řečí. A je to, pochopili jsme vznik světa. Samozřejmě tak tomu není a spolkli jsme háček i s navijákem.

Kdyby byl ovšem člověk dostatečně opatrný na logické závěry, možná by přišel k závěru, že neživá hmota není schopná sama od sebe vytvořit složitější strukturu bez přítomností myšlenky a síly, které by byly schopny myšlenku uvést do zamýšlené podoby. Viz chalupa se rozpadne sama, ale spravit se bez přispění inteligentního popř. méně inteligentního člověka nějak sama neumí. Celá teorie evoluce bez Boží přítomností je postavená na tom, že život se vyvinul sám od sebe z neživé hmoty. Aby tomu tak bylo, musela by samozřejmě mít neživá hmota nějakou schopnost se přeuspořádávat do vyšších forem. Když ale necháte šutr ležet několik miliard roků, nebude z něho nic jiného než prach. Když prach počůráte, bude to pouze a jenom počůraný prach. Život zkrátka vznikne pouze ze života. Přišeli na to mnozí, výroba konzerv je na tom postavená. L. Pasteur pochopil, že tam, kde není živý organismus, tam život nemá šanci. Proto zatočili s mikroorganismy v lékařství a navíc začali používat konzervy, jenž se nekazí.

Sypu si popel na hlavu, protože i já, ačkoliv jsem vždychy chtěl používat k závěrům vlastní hlavu a nikoliv hlavu těch druhých, jsem tuto teorii zbaštil možná i s rybářem. Naviják jako bonus.

Jsem přesvědčen o tom, že každý, kdo tohle neprokoukne, dopadne stejně jako ryba, pokud jí ovšem rybář nedá milost. Mohli bychom říci, pokud ji rybář neodpustí její blbost. O tom někde jinde. Mějte se krásně a pozor na "HÁČIKY!" MK.


PS: Článek někomu pošlete, třeba tím někomu zachráníte život....

* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *