Špatná a dobrá zpráva.

Milý čtenáři, také si myslíš, že poznání pravdy o vlastním životě je nejdůležitější informací, po které by se měl člověk pídit a měl by obětovat všechna pozitiva života pro její nalezení? Je vůbec možno ji najít nebo existuje pravda pouze relativní a tudíž všichni mají svou pravdu? Představ si situaci, že přijdeš za lékařem s podezřením na slepé střevo a lékař ti řekne: "Řekl bych, že je to slepé střevo, ale je to pouze můj pohled na věc. Já to klidně nechám na vás, pokud si myslíte, že je to něco jiného, budeme operovat podle vás, pravda je přece relativní." Ještě si myslíte, že pravda je relativní? V případě kladné odpovědi by vám mělo být jedno, zdali vám uřežou slepé střevo nebo ruku.
Bohudík pravda není věcí názoru a pohledů, ale určitá skutečnost případně souvislost mezi příčinou a následkem.
Poznání pravdy týkající se naší budoucností by měla být tou nejdůležitější prioritou našeho života jinak řečeno její neznalost stejně jako v případě slepého střeva nás může stát život.
Teď si představte, že za vámi přijde důvěryhodná osoba, která je velmi moudrá a řekne vám tuto zprávu: "Tebe a tvoji rodinu čeká pobyt v koncentračním táboře!"
Byl by to šok, že ano? A vaše reakce? Možná byste řekli dotyčné osobě, že pravda je relativní nebo byste si pomysleli, že se osoba zbláznila. Jenomže, co kdyby se jednalo o situaci podobnou situací se slepým střevem a zprávu by nám sděloval zkušený lékař?

Vaše pochybností by vás mohly přivést do situace, že byste se pokusili ověřit pravdivost této zprávy. Za čas byste zjistili, že informace je pravdivá. Krutá realita, umíte si to představit? Po tomto šoku byste začali hledat, zdali existuje možnost se této konfrontaci vyhnout. A ejhle, za nějakou dobu byste objevili nejdůležitější a nejhodnotnější informaci ceny zlata - konfrontaci s koncentračním táborem je možno se vyhnout.

Ačkoliv to bude znít neuvěřitelně, jsem skálopevně přesvědčen, že Bible lidstvu již několik tisíc let sděluje přesně tuto těžko uvěřitelnou naší budoucnost - člověk bude konfrontován s něčím, co má blízko k pobytu v koncentračním táboře. V Janu 3,36 se píše: " Kdo věří v Syna, má život věčný, kdo Syny odmítá, neuzří život, ale hněv Boží na něm zůstává." Tato špatná zpráva obsahuje i zprávu dobrou. Je to informace, že existuje způsob, jak se zachránit. Celá dobrá zpráva tkví v Janově evangeliu. Zjevení 20,15 navíc obsahuje zajímavou větu: "A kdo nebyl zapsán v knize života, byl uvržen do hořícího jezera."
Přátelé, je mi jasné, že to s vámi nepohnulo a z hořícího jezera máte srandu, ale prosím, přemýšlejte o tom. Možná, že byste tím mohli udělat první krůček na cestě při záchraně sebe a svého okolí. Samozřejmě za předpokladu, že je to pravda, ale znáte to, pravda je relativní a je tolik zajímavějších lidských aktivit než zjišťování pravdy o naší budoucností....

Pěkný den, MK.


PS: Článek někomu pošlete, třeba tím někomu zachráníte život....

* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *