Bude se v EU opakovat příběh o Sodomě a Gomoře?

Přátelé, v okamžiku, kdy malý človíček začíná více používat rozum, začíná chápat, že některé činnosti člověku přinášejí slzičky a jiné radost. Vyhrává pak ten, jenž cesty štěstí a neštěstí rozlišil správně a vybral cestu pravou. To samé platí o národech. Mnohé prošly nevýslovným utrpením, jiné zmizely ze světa po různých katastrofách. Příčiny jsou většinou notoricky známé - německý národ kupříkladu dal svoji důvěru A. Hitlerovi, jak to dopadlo, víme všichni, biblická zkáza měst Sodomy a Gomory jakbysmet. Je pro mne velmi nepochopitelné, že mnohý člověk stejně jako národ jsou nepoučitelní a odmítají poslouchat moudrá slova ukazující na cestu, po které je třeba jít.
Je to podobná pošetilost, jako by pilot letadla letící poprvé na lince Praha - New York zahodil veškeré mapy a navigační přístroje, poklepal si na čelo s myšlenkou, že ostatní jsou hlupáci a vydal se na dalekou cestu. Proč dobré rady člověk nebo národ často odmítá a je často dotčen, když je někým poučován či napomínán? Je to asi lidská přirozenost, že když nám někdo vytkne, že jsme např. nepořádní a líní, neradi to slyšíme. Jak rád si člověk hoví ve svých špatných vlastnostech! Jenomže - kdyby vám někdo řekl a měl pravdu, že díky vaší nedbalosti přijde pár lidí o život, změnili byste pak své chování?
Bible, ať už je či není inspirována Bohem (já jsem přesvědčený, že ano) by měla být pokládána jako norma našeho chování a myšlení. Většina historických událostí, zvláště těch negativních totiž jasně potvrzuje, že kdyby daný národ či jiná skupina lidí respektovali biblická doporučení, nemuseli by být konfrontování s takovými hrůzami.
J. A. Komenský řekl známou větu "Běda tobě národe česky, jenž se od Bible odvrátíš." Věděl dobře, že člověk nemůže dělat, co si zamane, a pokud ano, čekají ho "nepříjemné hrůzy."
V Evropském parlamentu se po dlouhé době objevil člověk - Ital Buttiglione, který se nebál říci o homosexualitě to, co říká Bible. Bible popisuje historickou událost - jak dopadly města, v nichž se homosexualita a jiné aktivity legalizovaly. Kdo však dnes věří, že biblické události jsou reálné a byly zapsány nejenom proto, že se skutečně udály, ale i proto, abychom se mohli (ale nemuseli) z nich poučit? Nepoučili jsme se. Co z toho přijde? Řekl bych, že Bible dává odpověď. Mně je jenom líto, že zase člověk vstrká hlavu do oprátky a myslí si, že může všechno. Má pravdu, může, ale... Švej by řekl: "Pořádek musí být i v b.., protože kdyby tam nebyl, přestal by fungovat."
MK.
PS: Článek někomu pošlete, třeba tím někomu zachráníte život a není to nadsázka....

* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *