O pravdě a lži

Vážení, přemýšleli jste někdy o tom, že ačkoliv se vědeckotechnický pokrok žene pořád kupředu, místo aby se zvětšoval počet šťastných lidí ve společnosti, není tomu tak? Ačkoliv žijeme v moderní době a velkou část práce za nás dělá technika, velká část obyvatelstva má na krku nasazený existenční nůž a slabší jedinci často končí v psychiatrických léčebnách.
Čím to je? Vše kolem nás podléhá jasným zákonitostem. Člověk něco udělá a vzejde z toho jednoznačný výsledek. Mezi vložením semena do země a konečnou rostlinou je jednoznačná souvislost a znalost těchto souvislostí a následná volba té správné činnosti nám dává možnost získat požadovanou věc.
Proto je nezbytně důležité, abychom v sobě vypěstovali rozlišovací schopnosti, kterými bychom mohli rozdělit od sebe pravdu a lež.
Veškeré naše utrpení je způsobeno tím, že jsme zvolili nesprávnou možnost na základě neznalosti souvislostí. Každá akce totiž vyvolá další akce, které se projeví za určitý čas. Velkou část medvědí služby nám prokazuje televize, kde nám autoři ukazují život, který ale v reálu funguje zcela jinak. Je to např. druh obchodu, kdy zúčastnění získají peníze, ale nevytvoří žádnou protihodnotu. Kdyby autoři těchto aktivit tušili, že mezi příčinou a následkem je jasně determinovaná souvislost a tuto souvislost znali, určitě by si tyto snahy rychle rozmysleli. Příroda kolem nás není televizní ani počítačová virtualita, a proto je praktickou ukázkou, jakým mechanismům podléha náš život. Pobytem v ní bychom mohli získat určitou moudrost čili rozlišovací schopnosti, které nás povedou ke správným krokům a tudíž také ke šťastnějšímu a spokojenějšímu životu. Pokud si totiž budeme myslet, že máme ještě tři "levely", mohli bychom se zase jenom divit. Mnozí si myslí, že peníze se dají získat i jinak než vytvořením určité protihodnoty. Dají, ale nakonec tuto hodnotu budou muset zaplatit jiným způsobem...
Hezký den přeje MK.

* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *