Žebříček hodnot

Vážení, než si dovolím sdělit Vám velmi cenné informace, dovolte mi, abych uvedl na počátek tuto poznámku:
Všechny názory, jenž uvádím na těchto stránkách, jsou pouze vyjádřením mého současného pochopení světa. Nerad bych, aby mé "závěry" v někom vyvolávaly pocit, že hlásám nějakou pravdu. Díky za pochopení.

K tématu:
Na otázku k mé známé "Jaký máš žebříček hodnot" jsem dostal tuto na první pohled moudrou odpověď:
1) Zdraví
2) Fungující rodina
3) Práce
Proč se mi odpověď nezdala moudrá?
Představte si situaci na lodi Titanic těsně před totálním zánikem. Na palubě a v podpalubí se nacházelo velké množství lidí, kteří splňovali výše uvedená kritéria. Přesto asi těsně před utonutím došli k bolestivému závěru, že jim tyto hodnoty jsou k ničemu. Tímto ovšem jejich procitnutí z omylu neskončilo. Jsem člověk věřící skálopevně přesvědčen, že člověk nevzniknul tím, že se někde na počátku zhmotnila tma (nějaká neidentifikovatelná energie před vznikem slunce atd. a pak rána), dále považuji údaje o lidském životě uvedené v Bibli za pravdivé stejně jako jsem skálopevně přesvědčen o existeci Boha - stvořitele života a nejen života. Jak tedy podle proroků, evangelistů a hlavně Ježíše pokračoval příběh utonulých? Velmi jednoduše: Kdo přijal během pozemského života svobodně na základě vlastního rozhodnutí Boží milost-spasení-záchranný akt, jeho "JÁ" bude zachráněno a bude přebývat v takovým místech, kde se bude nacházet radost, láska atd..
Jak dopadnou ti, kteří za života odmítli Boží záchranu? Bible tento prostor označuje pojmem PEKLO. Pojem je dostatečně jasný. Navíc si je třeba uvědomit, že lidské "JÁ" je nesmrtelné.
Podle mého máme dvě možnosti: Buď začneme hledat zoufale Boha a budeme se snažit dostat se do jeho vlivu-přízně, budeme ověřovat pravdivost biblických zpráv a zjišťovat, co nám autor popř. autoři chtěli sdělit anebo toto vše hodíme za hlavu. Druhá varianta nás bude stát nezměrné utrpení a zoufalství.
Zkrátka a dobře, jak říká klasik, moje odpověď na můj žebříček hodnot je:
1) Nedopustit, abych skončil v pekle, protože jsem přesvědčen, že peklo je pravdivé jako hrom...
2) Dělat v životě to, co je libé Bohu
3) Nepodstatné

Mějte se krásně....
MK.


PS: Článek někomu pošlete, třeba tím někomu zachráníte život a není to nadsázka....

* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *