Tvůj osud tě nemine
aneb je naše budoucnost předurčena?

Vážení, častokrát jsem se setkal s názorem, že náš život je předurčen a i kdybychom se postavili na hlavu, nic nejsme schopní změnit. Druhý názor, s kterým jsem se setkal, je, že každý člověk je strůjcem svého štěstí a náš život je jen výslednicí našich schopností či neschopností...
Rád bych k tomu řekl toto:
Každá lidská bytost si svými myšlenkami a činy vytváří buď dluhy nebo úspory, Dluhy budeme muset nakonec zaplatit do "posledního pětníku" (traumatizující okamžiky života), úspory si vybereme jinak.
Veškeré dění ve vesmíru probíhá jako posloupnost příčin a následků a mezi těmito skutečnostmi jsou zákonitosti, které člověk není schopen ovlivnit. Např. pokud člověk zasadí semínko nějaké rostliny, nevyroste rostlina jiná, i kdybychom po "se přetrhli". Osud člověka je přesně ta květina, kterou člověk zasadil. Jsou situace člověku příjemné ale také člověku nepříjemné. Pokud budeme chtít zmírnit "traumatizující" rány, které nás teprve čekají, pak jediný způsob je, že tyto dluhy, které je třeba zaplatit, budeme neutralizovat opačnými skutky, tj. skutky, která nám přinesou radost a štěstí. V pohádkách se tomu říká dobré skutky, v psychologie dobrý charakter. Netrestá nás tedy Bůh, ale naše zlo, destruktivní myšlení a nesprávné návyky. Změnit život k lepšímu se dá:
1) Odstraníme nebo alespoň zmírníme v sobě zlo,
2) změníme myšlení destruktivní na myšlení pozitivní,
3) odstraníme postupně špatné návyky (jídlo, málo pohybu, kouření, apod.).
Zkrátka a dobře, jsem přesvědčen, že vlastní osud ovlivňujeme každý den a to přikládáním našich činů a myšlenek na různé strany misek váh. Ručička nám pak ukazuje výsledek - průšvih nebo radost a štěstí, čili budoucnost, která nás čeká a nemine. Za naše zlo dostáváme zase jenom zlo a reagujeme na to dalším zlem, které nám přináší další zlo...
Zbytečně svalujeme vinu za své neúspěchy na politiky, tuneláře a pod. a netušíme, že když změníme sebe, změní se i náš život. Druhá strana je jenom vykonavatelem toho, co jsme si sami "nadrobili".
Zdraví a přeje jenom štěstí MK.


* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *