Stačíte nakládat kolečka?

Na jedné stavbě byl pozorován zvláštní případ dělníka, který v poklusu běhal s prázdnýma kolečkama tam a zpět. Když se ho někdo zeptal, proč vozí prázdná kolečka, odpověděl: "Mám takovou přísnou časovou normu, že nemám opravdu čas, abych kolečka naložil".

Před několika dny jsem jsem si na tento starý vtip vzpomněl, když jsem navštívil moji známou, která patří do stejné skupiny lidí jako já, tj. takové, kterým v životě nestačí někam jít nebo běžet, ale chtějí taktéž vědět, co je na konci té či oné cesty a zdali můžeme volit i jiné cesty, když ta, po které jdeme, končí blbě. Známá mi řekla, že nemá čas, abych si mohla něco přečíst nebo o těchto věcech přemýšlet, protože má tolik starostí, že neví, kam dřív skočit.
Jan Hus kdysi řekl, abychom hledali a milovali pravdu, jinak bude s námi amen, A. Einstein řekl, že jediný způsob, jak si nezvorat život, je hledat usilovně Boha.
Jenomže co je to ta pravda a kde ji hledat a co je to Bůh a kde ho najít?
Opakem pravdy je lež a je to případ, když nám někdo řekne, že když vypijeme litr slivovice, nebude nám špatně ale naopak, budeme se cítit lépe a ještě navíc si zýšíme inteligenční kvocient na dvojnásobek. Pravdou však je, že pokud následky přežijeme, nebude nám dobře, ale moc moc blbě. Náš pud sebezáchovy nás vede k tomu, abychom zkoumali pravdu o tom, co nás čeká, když budeme žít tak jak žijeme, a v případě, že by nás budoucnost začala děsit, pak co máme dělat, aby nás na konci cesty čekalo něco lepšího.
Má lidstvo správné odpovědi v dosahu? Tvrdím všem kolem, že má a dokonce každý z nás může zažít stejný pocit jako T. A. Edison, když přišel po 1000-cí marných pokusech na to, jak vyrobit funkční elektrickou žárovku. Stejná byla moje radost, když se mi to po 20-ti letém zoufalém hledání v nejrůznějších jogistických, spiritistických, duchovně-hledačských skupinách v hlavince poskládalo a mé srdíčko zaplavilo úžasný pocit - mám to!!! S tímto pochopením mi spadlo ze srdce 99% nejrůznějších starostí, klasik říká, že pravda osvobozuje, já bych dodal, že lež tahá člověka do země.
Přátelé, jestliže následující věty přijmete způsobem "mohlo by být" a začnete tento pro vás zatím jeden z možných výkladů světa pečlivě studovat, máte obrovskou šanci zažít úžasný pocit jako zažil zmiňovaný T.A. Edison s pocitem navíc, a to radostným přesvědčením, že vás čeká od tohoto okamžiku už jen všechno dobré, v případě, že si pomyslíte, že je to jen jedna z mnoha fantasmagorických představ pošetilého člověla, nevyužili jste možná poslední šanci v životě zkorigovat váš životní styl- cestu a tím se vyhnout nejrůznějším někdy nepříjemným, někdy katastrofálním zážitkům.
Myšlenková síla, která stojí za vším kolem, nám lidem zanechala jasné instrukce a vysvětlení, co má člověk dělat, co nás čeká po smrti atd. Bohužel člověk nemá čas tyto věci studovat, protože má přísnou časovou normu. Čím lidstvo více vytlačí ze svého života myšlenky na Boha a bude mít menší snahu zjistit, co nám vlastně Bůh chce říci, tím více traumatizujících zážitků lidstvo čeká. Začneme tyto věci brát vážně anebo nám bude stačit, že běžíme, a cíl cesty nás nebude zajímat?

Pěkný den, MK.


PS: Článek někomu pošlete, třeba tím někomu zachráníte život....

* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *