O klonování bankovek aneb necháme se nachytat také?

Historie se opakuje, lidská chamtivost přitáhla podvodníky. Kdyby nebylo chamtivosti a blbosti, podvodníci by neměli co na práci. Takhle nějak asi komentovala většina z nás případ s klonováním bankovek. Pro ty, kterým tato zpráva unikla, jenom krátce: Dva "vynálezci" nabídli veřejnosti technologii klonování bankovek:
- Z jedné bankovky dvě nové, původní bankovka neporušena,
- chemický proces v uzavřené krabicí (kouzelnický trik, jak oklamat diváky)
- čas klonovacího procesu - 10 hodin (doba nezbytně nutná pro zmizení kozelníků).
Ačkoliv by si člověk myslel, že bychom nenašli v naší zemi jedince, kteří by do toho šli (5 mil. korun fuč), skutečnost je jiná a kdyby se záležitost nemedializovala, nejspíše by klonovací firma úspěšně prosperovala a nestačila se divit, kolik máme v zemi hlupáků.

Na člověka číhá mnoho nejrůznějších pastí, a pokud se chytne, musí platit. Aby mohl zaplatit, tak se většinou chytá do dalších pastí. Síly zla mají pak zcela nepochybně radost (ve výše zmíněném případě klonovací firma) a člověk se pomalu ale jistě propadá a není návratu.
V současné době jsou jednou z největších pastí peníze. O co obtížněji člověk dělá věci nezjištně, o to snadněji nachází racionální důvody, proč nakonec vezme peníz, i kdyby nemusel.
Myslím, že by se člověk nemusel nechat chytnout do sítí zla, kdyby se před rozhodnutím pokusil najít zdroje argumentů (odkud vane vítr) pro a proti.
Část argumentů totiž pochází ze strany, která to s námi myslí dobře, a druhá část z míst, která myslí na naši peněženku. Argument "Máš právo si vydělat velký balík peněz" pochází ze strany ZLA (Klonovací firmy), a nemá zájem o to, abychom získali peníze, nýbrž abychom o ně přišli. Síly zla jsou někdy velmi rafinované a abychom se nenechali polapit, musíme často obětovat vyšší životní standart a další příjemnosti. Pokud však budeme schopni zachovat čestnost, pravdivost a nezištnost, zachráníme si vlastní krk nejen ten fyzický...
MK.
Váš názor


* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *