O EU a naději českých lidí v lepší budoucnost

Milí přátelé, český lid stojí před branami EU s naději, že bude líp. Historie se však opakuje, lépe nebude a není důvod, aby tomu v případě EU bylo jinak. Lidstvo bylo v své historii nejednou zklamáno, po utahování opasků docházelo k ještě většímu utahování a komunismus ani sametová revoluce nepřinesly blahobyt, ale úpadek jak mravní, tak ekonomický. Po téměř kolapsu ekonomiky v Německu, Itálií a Francií způsobeném vlnami stávek lidé docházejí k závěru, že ani kapitalistický systém není řešením k rozkvětu. Proč tomu tak je?

Můj pohled je tento: Zakopaný pes je v tom, že lidstvo přestalo usilovat o to, na co nás upozorňoval J. Hus, J. A. Komenský: "Hledejte pravdu a žijte v pravdě a budete šťastní." Co to znamená? Vše kolem je podřízeno jednoznačným souvislostem mezi příčinami a následky, někteří lidí říkají, že někdo se chová podle boží přirozenosti jiní zase proti boží přirozenosti. Která jednání jsou proti přirozenosti a tudíž jsou již dopředu odsouzeny k nezdaru a zklamání?
Např. ta, že naše společnost vymyslela taková pravidla hry (zákony), jejimž výsledkem je velká nezaměstnanost a část práceschopné populace získává finanční prostředky bezpracně. Vláda bohužel každým novým zákonem zvyšuje číslo nezaměstnanosti jenom proto, že se není ochotná poučit z míst, kde to funguje dobře a myslí o sobě, že je nejlepší. Platí zde pravidlo, že čím je člověk blbější, tím si myslí, že je geniálnější.
Jak ovšem najít moudrost a pravdu?
Před pár dny jsem slyšel o 92 -leté babičce, která každý den vesele zpívá a raduje se. Tančí radostí, samozřejmě s ohledem na svůj věk. Na otázku, kdo za to může, odpověděla stará paní, že čerpá informace z boží moudrosti obsažené v Novém a Starém zákoně...
Řekl bych, že bych také rád tančil v 90-sáti radostí, za předpokladu, že budu naživu. Je mi však jasné, že když budu žít proti boží přirozenosti, zbude z mého života zoufalství. Člověk je klamán ze všech stran a návody, jak být šťastný jsou většinou návody, jak skončit v zoufalství a zklamání. Máme však možnost studovat boží moudrost, že je pravdivá dokazují případy podobné tančící stařence. Jsme schopní začít pochybovat o naší genialitě a začít hledat boží moudrost a nebo se budeme cítit opět podvedení jako v případě sametové revoluce jenom kvůli vlastní blbosti?


Zdraví a hezký den přeje váš MK.


* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *