Chcete peníze? Půjčte si!

V poslední době se často stáváme obětí reklamy typu "Nemáte peníze, my Vám půjčíme!" Mnozí z nás si neuvědomují fakt, že v okamžiku půjčky nám chybí už nejenom peníze ve výši půjčky, ale navíc ještě peníze na zaplacení úroku. Finanční ústav, který se tváří, že nám pomohl, nám naopak nedostatek peněz ještě zvýšil. My jsme sice spokojení, že jsme ukojili touhu po žádané věci, ale problém je jenom o trochu větší, chybí nám peníze pořád, navíc ještě více. Jestliže jsme schopní udržet rovnici "Rychlost přírustku dluhu JE MENŠÍ NEŽ rychlost přírustku vydělaných peněz", jsme zachránění od průšvihu, v případě že ne, čeká nás skok z okna.
Rovnici lze převést i na odpad a životní prostředí. Představme si, že v našem bytě neplatí výše zmíněná rovnice "Množství odpadků přibývá rychleji než jsou naše odklízecí schopností", - následky známé...

Je zajímavé, že rovnici v oblasti odpadků ve vlastním domě respektujeme, zatímco v oblasti financí ne vždy, ačkoliv důsledky v obou případech při porušení platnosti zmíněné rovnice jsou stejné.
A nyní otázky:
1) Respektuje náš stát tuto podmínku v oblasti národního dluhu?
2) Respektuje náš stát tuto podmínku v oblasti odpadků?
Odpověď na obě otázky zní NE! Situace s rostoucím státním dluhem je všeobecně známá, s jaderným odpadem je věc taková, že každý rok vyprodukujeme několik tun vysoce škodlivého jaderného odpadu a přitom čas, za který se sníží jeho radiaktivita na bezpečnou úroveň, je údajně 300 000 let.
Poslední otázka - Kdo je stát? PŘECE MY! ČEKÁ nÁ TAKÉ SKOK Z OKNA ?

Hezký den přeje MK
Váš názor


* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *